בקרו אותנו:

הוד השרון, רחוב החרש 8

צרו קשר

0723937269
שלוחה 1

שעות פעילות

ימים א'-ה': 9:00-19:00 | יום ו': 9:00-13:00

התקנת פרקט

פרקט על מדרגות

אז חיפשתם מקורות השראה לבחירת פרקט החלומות, התרוצצתם בין חנויות, חרשתם את אולמות התצוגה המובילים והסתחררתם משלל העיצובים, הגוונים, הסגנונות והטרנדים. התלבטתם, התייעצתם, בחרתם, התחרטתם, בחרתם שוב, וסוף כל סוף הגעתם אל הישורת האחרונה: התקנת הפרקט שרכשתם. רגע לפני שתמהרו לבחור במתקין פרקטים באופן אקראי במטרה להפוך את החלום למציאות מוקדם ככל האפשר, חשוב שתהיו מודעים לכך שלרמת התקנת הפרקט השפעה מכרעת על מראהו המושלם של החלל. העניקו לסוגיית ההתקנה את כל כובד המשקל הראוי לה, כדי שתצאו מרוצים מכל בחינה ותיהנו לפגוש בפרקט שלכם בכל בוקר מחדש.

לפני הכל: קו ישר

כרקדנים, תוכלו אולי להאשים את הרצפה העקומה ברמת ביצועיכם, אך בכל הנוגע לפרקט, זה לא ילך. התנאי הבסיסי והראשוני להתקנת פרקט נכונה ולמראה מושלם של התוצאה המתקבלת, הוא משטח ישר לחלוטין עליו תותקן רצפת הפרקט תוך בחירת שיטת ההתקנה המתאימה לסוג הפרקט הספציפי. התקנת פרקט על רצפה שאיננה ישרה לגמרי עלולה ליצור מראה בלתי אופטימלי וחסר הרמוניה, הפוגם, במידה רבה, במראה החלל, והופך את העסקה כולה לכדאית פחות, כאשר התוצאה הסופית איננה מצדיקה את ההשקעה. מעבר לכך, רמת עמידותו של פרקט המותקן מעל משטח שאיננו ישר לגמרי תהיה נמוכה יותר ורמת השחיקה שלו תהיה גבוהה יותר בטווח הקרוב ובטווח הרחוק.

לצורך יישור משטח הבסיס עליו יותקן הפרקט קיימים אמצעים שונים, מהם הניתנים גם ליישום עצמאי, כך שיישור הרצפה איננו אמור להוות אתגר בלתי עביר וחשוב שלא לדלג עליו.

איך מתקינים פרקט?

תלוי. אם בחרתם בפרקט מעץ מלא, תידרשו למתקין מקצועי אשר ידביק את חלקי הפרקט אל המשטח שתחתיהם, כשמדובר ברצפת אבן או בטון. במידה ובחרתם להתקין פרקט מעץ מלא מעל רצפת עץ קיימת, יותקן הפרקט באמצעות מסמור משטח הפרקט החדש אל שכבת העץ שתחתיו. פרקט למינציה, לעומת זאת, יהיה ידידותי הרבה יותר לחובבי גישת "עשה זאת בעצמך", שכן, במרבית המקרים, הוא איננו נזקק לקיבוע אל הרצפה שתחתיו ומותקן באמצעות התקנה "צפה" המבוססת על חיבור חלקי הפרקט זה לזה. אם בורכתם בחוש טכני מפותח ובידיים טובות, תוכלו לבצע את מלאכת ההתקנה בכוחות עצמכם, אם כי התקנה מקצועית תספק תוצאה מרשימה יותר.

כיצד מתומחרת התקנת פרקט?

מעבר לסוג הפרקט שבחרתם ולאופן ההתקנה הספציפי שלו, קיימים פרמטרים נלווים המשפיעים על תמחור ההתקנה הסופי. אם השטח הקיים איננו ישר, תידרשו להוסיף את עלות יישור פני השטח. אבזור נלווה כמו פנלים ואחרים ייקרו גם הם את העלות ואילוצי שטח שונים כמו דלתות הנזקקות לקיצור בעקבות התקנת הפרקט, ידרשו גם הם תוספת מחיר וייקרו את העלות הכוללת של העסקה. גם רמת מקצועיותו של מתקין הפרקטים אמורה להוות גורם בעל השפעה על המחיר. הוסיפו לחישוב את עלות הובלת הפרקט ואולי גם טיפ, ובגדול, זהו התמחור הסופי, פחות או יותר, של העניין.

יש דברים שלא מתפשרים עליהם: התקנה מקצועית

רכישת פרקט היא השקעה לשנים ארוכות, בייחוד אם בחרתם בפרקט עץ מלא. בהתחשב בכך שהתקנה מקצועית מהווה ערובה לעמידותו המלאה של הפרקט, מחד, ולמראה הרמוני ומושלם, מאידך, מומלץ להשקיע גם בהתקנה מקצועית שתהפוך את הרכישה למושלמת ויותר, גם אם עבור התשלום למתקין מקצועי תיאלצו לוותר על רכישת אביזרים משלימים כאלה ואחרים לשדרוג החלל או תתפשרו על פרקט במחיר נמוך מעט יותר. כך או כך, מומלץ בהחלט לשקלל את עלויות ההתקנה בתחשיב ההוצאות לכל אורך הדרך.

שתפו חברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email

כתבות נוספות:

קבלו הצעת מחיר

קטגוריות מובילות

חייגו
שלחו לנו וואטסאפ
דילוג לתוכן