agt logo

בקרו אותנו

סניף הוד השרון: החרש 8
סניף חדרה: מתחם וואן

צרו קשר

054-296-6684
הוד השרון: שלוחה 1
חדרה: שלוחה 2

שעות פעילות

א'-ה': 9:00-17:00 | ו': 9:00-13:00

סוגי פרקטים

פרקטים הוד השרון

עולם הפרקטים מציע אין סוף אפשרויות, סגנונות ורמות איכות לבחירה, כאשר הבחירה הנכונה תלויה, במידה רבה, בגובה התקציב שהקדשתם לעניין, אבל לא רק.

פרקט עץ

האופציה המשובחת והאיכותית ביותר בתחום הפרקטים היא, כמובן, האופציה הטבעית. פרקט עץ מלא (המכונה גם פרקט עץ גושני) עשוי מעץ בלתי מעובד והוא האופציה היקרה ביותר בענף. גם הליך ההתקנה שלו יקר יחסית, שכן הוא זקוק לקיבוע אל הרצפה שתחתיו. בעקבות השחיקה הטבעית של העץ לאורך זמן, ניתן לחדש את פניו של פרקט עץ מלא באמצעות צביעה וליטוש של השכבה העליונה.

פרקט עץ שכבתי הוא אופציה זולה יותר, המורכבת מחיבור של שכבות עצים שונות. שכבתו העליונה של פרקט שכבתי תהיה עשויה מעץ מלא, כאשר השכבות שתחתיה יורכבו מעץ אורן או מעץ לבן אחר, בשילוב דבק ונסורת. בפרקט העץ שכבתי קיימות מספר רמות איכות, בהתאם למספר השכבות. שוק הפרקטים מציע כיום פרקט דו שכבתי, פרקט תלת שכבתי ופרקט רב שכבתי, הכולל 5 שכבות, כאשר, ככל שמספר השכבות עולה, הסיכוי לשחיקה מהירה בעתיד גבוה יותר, ומחירו של הפרקט יהיה זול יותר, בהתאמה.

פרקט למינציה

בעולם בו תחליפים סינטטיים תופסים את קדמת הבמה בכל התחומים, ניתן מקום של כבוד גם לחלופה הסינטטית בענף הפרקטים. כיום, ניתן להשיג פרקט למינציה בכל סגנון עיצוב אפשרי ובמראה חיצוני כמעט זהה למקור, ברמות איכות שונות ובמחיר המותאם בהחלט לכיסו של הישראלי הממוצע, מה שהופך אותו לבחירה הטבעית (כמה אירוני) של מרבית הבתים בישראל.

החלק המרכזי בפרקטי הלמינציה הינו לוח עשוי סיבי עץ (HDF) המצטיין בעמידות וביציבות, ומעל לחלק זה תמוקם השכבה המדוגמת. מעבר לקשת הגוונים והדוגמאות האין סופית הקיימת בתחום פרקט הלמינציה, ניתן להשיג כיום גם פרקטים בעלי הדפס המספק חיקוי לטקסטורת העץ הטבעית, מה שמעניק תחושה של עץ כמעט אמתי. מעל שכבת הדוגמה מונח ציפוי הלמינציה המגן על השכבות שתחתיו.

אז מה לבחור: פרקט עץ או למינציה?

חובבי הטבע שוללים את פרקט הלמינציה מכל וכל בטענה שהוא איננו המקור, ובסך הכל, מהווה חיקוי טוב יותר או פחות של העץ הטבעי. זה נכון בהחלט, אך כל עוד למצדדים בדעה זו יש די מזומנים לריצוף הבית בפרקט עץ מלא, בחירתם באופציה הטבעית בהחלט מובנת.

אבל אם החלפת הריצוף מהווה נטל כלכלי והתקציב המיועד לעניין מוגבל, פער המחירים בין פרקט עץ מלא לבין פרקט למינציה מצדיק בהחלט את הבחירה בחלופה הסינטטית.

מעבר לשיקולי התקציב ולאהדת הטבע, קיימים מספר פרמטרים חשובים אחרים אותם חשוב לקחת בחשבון על מנת לבצע את הבחירה החכמה ביותר שתוכיח עצמה לאורך זמן:

  • עמידות ותחזוקה: פרקט למינציה עמיד יותר בהשוואה לפרקט עץ, אשר רגיש יותר לשריטות וגם קשה יותר לניקוי ולהסרת כתמים. היות וכך, גם תחזוקתו של פרקט תעשייתי היא פרויקט מורכב פחות.
  • משך השימוש: אם תלכו על האופציה הטבעית ותרכשו פרקט עץ מלא, מדובר בהשקעה לטווח הרחוק מאוד, היות ופרקט עץ מלא ניתן לליטוש, וחוזר להיראות כחדש ממש. כשמדובר בפרקט למינציה, אורך חיי הפרקט תלוי, באופן מוחלט, ברמת איכותו, אם כי גם למרקם המשפחתי (ילדים / חיות מחמד) ישנה השפעה רבה על אורך חייו של הפרקט. אם אתם מבצעים רכישה לכל החיים מתוך חשיבה ארוכת טווח, יתכן בהחלט שפרקט עץ מלא יהיה זול יותר בשורה התחתונה, בהשוואה לפרקט למינציה שלא ניתן לחידוש וזקוק להחלפה אחת למספר שנים, בהתאם לרמת איכותו.
  • המגע: פרקט עץ טבעי הינו מבודד מעולה, ולכן, המגע שלו נעים במיוחד, בשונה מפרקט הלמינציה התעשייתי שאיננו מבודד קור וחום, והמגע שלו נעים פחות.

שתפו חברים

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

כתבות נוספות:

קבלו הצעת מחיר

קטגוריות מובילות

Call Now Button

לקוחות יקרים

אין צורך בתיאום הגעה מראש

שעות הפעילות
ימי א'-ה': 9:00 – 17:00
יום ו': 9:00 – 13:00

עדכוני  מאי:

26.5 9:00-16:00 בשני הסניפים

27.5 שני הסניפים סגורים. ניתן לתאם פגישות מראש.


אולם תצוגה

בקרו אותנו בסניף התצוגה החדש!

מתחם וואן, חדרה

לפרטים נוספים התקשרו עכשיו:

דילוג לתוכן