פנלים לפרקט

חברתנו מתמחה בהתקנת פאנלים לפרקט

להתייעצות לגמרי בחינם חייגו

פנלים לפרקט - ענק הפרקטים

כאשר אתם מתקינים רצפת פרקט, השלב האחרון הוא להוסיף פאנלים. פנלים לפרקט מעניקים את הטאץ' הסופי לכל העבודה הקשה, וגורמים לרצפת הפרקט להיראות נפלא. מעבר לכך, הם מציעים גם המון יתרונות נוספים, אך כדי ליהנות מהם חשוב שההתקנה תתבצע על ידי חברה מקצועית. 

ענק השטיחים והפרקטים זהו עסק משפחתי ולו ניסיון של 25 שנים, ביבוא, שיווק מכירה והתקנת פרקטים ואנו נשמח לספק לכם שירות מקצועי מהשורה הראשונה של התקנת פרקטים ופאנלים.

 

 

מבחר רחב של פנלים לפרקט

מהו פנל לפרקט ולמה יש בו צורך?

פאנלים לפרקט מאוד חיוניים לתהליך של התקנת פרקטים. לוחות הפרקט דקים ואינם מגיעים עד לקיר ממש, מה גם שיש לשמור על מרחק של 8 מילימטרים בין הפרקט לבין הקיר כדי שהחומר ממנו מיוצר הפרקט יוכל להתרחב ולהתכווץ עם שינויי הטמפרטורה והלחות בחלל. פנלים לפרקט נותנים את הנגיעה הסופית והופכים את הגימור להרבה יותר אסתטי. 

מעבר לכך, תפקידם של פאנלים לפרקט הוא למנוע מלכלוך ואבק לחדור מתחת לרצפת הפרקט, ולקשר בין הפרקט לבין הקיר, או לבין כל משטח אחר. 

 

סוגי פנלים לפרקט

ישנם שני סוגים עיקריים של פנלים לפרקט: פאנל פולימרי ופאנל MDF. 

 1. הפאנל הפולימרי נחשב למאוד נפוץ והוא מגיע בגוון לבן. הוא עמיד והמראה שלו טרנדי, עם זאת קשה יותר לנתק אותו מהקיר.
 2. הסוג השני מיוצר מסיבית דחוסה (MDF) הוא פחות עמיד למים ומתנתק מהר יותר מהקיר. בנוסף הוא גם יותר דק כך שלא מצטברת עליו כמות גדולה של אבק. כיום גם ניתן להשיג גם פאנלים ממתכת, פוליטלן או מעץ, למרות שסוגים אלו פחות נפוצים. 
 פ

מה חשוב לדעת לפני התקנת פנל לפרקט?

רגע לפני שיוצאים לדרך, חשוב שתדעו את הדברים הבאים:

 • חשוב לדייק – לדיוק יש חשיבות רבה בעת התקנת פאנלים לפרקט, ולכן לפני תחילת העבודה יש לבצע מדידות ולהקפיד שהן יהיו כמה שיותר מדויקות. 
 • אסתטיקה – ישנם פנלים לפרקט שמעוצבים בצורה כזו כך שניתן להעביר בחלקם העליון כבלים וחוטי חשמל, כך שאם תרצו התקנה אסתטית יותר של מכשירי חשמל ותקשורת, נצלו זאת. 
 • אפשרויות בחירה – יש המון סוגים של פאנלים לפרקט כך שתוכלו להתאים לפרקט שבחרתם פאנל בגוון דומה או תואם. 
 • התאמה – מומלץ לבחור את הפאנלים בעת בחירת הפרקט, כך תוכלו להבטיח שהצבעים יהיו כמה שיותר תואמים. אפשר לבחור גם בפאנל לבן שמתאים לכל סוגי הפרקט.
 

שאלות נוספות?

נשמח לתת מענה וייעוץ לכל שאלה שיש לכם

אילו הכנות צריך לעשות לפני הדבקת פאנלים לפרקט?

למרות שבמקרים מסיומים כן ניתן להדביק פנל לפרקט על פנל קיים, ברוב המקרים פאנלים ישנים יהיה צריך להסיר ורק לאחר מכן להדביק את החדשים. את הפאנלים הישנים מסירים באמצעות סכין יפנית, פשוט מחדירים את הסכין בין הפאנל לבין הקיר ומגדילים את הרווח. לאחר מכן מחדירים שפכטל ברווח שנותר עד שמצליחים לנתק את הפאנל הישן. 

מומלץ להדביק פנל לפרקט על קיר חלק ונקי ולכן יש להסיר את שאריות הדבק של הפאנלים הישנים ולבצע תיקונים כנדרש. לבסוף, יש לצבוע את הקיר בשכבת צבע חדשה, ולהמתין לייבוש מלא. 

כיצד מומלץ להדביק פנל לפרקט ואיך מתקינים?

 • יש להדביק את הפאנלים רק לאחר שמסיימים להתקין את כל הפרקט.
 • יש שתי דרכים נפוצות להדבקת פנלים לפרקט, הראשונה היא דבק חם. תהליך הדבקת הפאנלים מתחיל לאחר שהפרקט הותקן. יש לחתוך את הפאנלים לאורך המתאים, להצמיד אותם לקיר כשהם בגובה הרצפה, ולהדביק על ידי הדבק החם. קחו בחשבון שהדבק החם מתייבש מהר, לכן העבודה צריכה להתבצע במהירות ובמיומנות. את הדבק מומלץ ליישם ביד אחת ואת הפאנל להדביק בעזרת היד השנייה ולהקפיד על דיוק.
 • במידה ואינם מצליחים להתמודד עם הדבק החם בהצלחה, או חוששים ממהירות הפעולה, תוכלו להשתמש בסוגים אחרים של דבקים כמו למשל דבק אקרילי או סיליקון. דבקים אלו מתייבשים יותר לאט ומאפשרים לכם להיות מחושבים יותר. 
 • כאשר משתמשים בדבק חשוב לשים לב שמדביקים את הפנלים לקיר ולא לרצפת הפרקט. בכך מאפשרים לפרקט להתרחב ולהתכווץ מבלי לפגוע בפאנל. כאשר רוצים להדביק פנלים על קירות גבס או על קירות עדינים אחרים, השיטה הנכונה תהיה התקנה על ידי תפסני פנלים. מדובר באביזרים ממתכת שעוזרים להצמיד את הפאנלים לקיר בקלות, על ידי הברגה. 
 • אם בחרתם בשיטת התקנה של התפסנים שימו לב שאתם בוחרים פנלים לפרקט שמתאימים לשיטת התקנה זו.
 • פינות החדר מאוד מאתגרות ולכן חשוב להיות מוכנים מראש. כמובן שיהיה עליכם לבצע חיתוכים מדויקים ולהגיע למשימה סופר מרוכזים. אם זה מעט גדול עליכם, תמיד תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים שיתנו לכם טיפים להתקנה מהירה, מדויקת ויעילה.
 

במה תלוי מחיר פנלים לפרקט?

מחיר פנלים לפרקט משמעותי לכל אדם המעוניין בפרקט חדש. כאשר מדובר בפנל לפרקט מחיר הוא משתנה שמושפע בעיקר מסוג הפנל עצמו, כלומר החומר שממנו הפנל מיוצר, מסוג ההתקנה שנבחרה (תפסנים או דבק חם), מאופי והיקף העבודה, ממידת המומחיות של הצוות המבצע, מתמחור של שעת עבודה וכדומה.

השאירו פרטים לקבלת הצעת מחיר עבור פנל לפרקט:

לנו  בענק הפרקטים יש המון ידע וניסיון בתחום הפנלים. אם תרצו התקנה מקצועית, מדויקת וגימורים מהשורה הראשונה, אנו נשמח לתת לכם הצעת מחיר משתלמת.