בקרו אותנו:

דרך רמתיים 99, הוד השרון

צרו קשר

0723937269
שלוחה 1

שעות פעילות

ימים א'-ה': 9:00-17:00 | יום ו': 9:00-13:00

פרקט בהיר

ההתבלטות בין גוון בהיר לגוון כהה מהווה, לעתים קרובות, את לוז העניין ברכישת פרקט ומהווה נקודת מוצא חשובה להגדרת העיצוב הרצוי בחלל. מהם מאפייניו של פרקט בהיר וכיצד הוא ישפיע על מראה החלל במידה ותבחרו בו?

פרקט בהיר – כך זה נראה בשטח

גוונים בהירים ואפילו לבן משתלבים היטב בחללים מודרניים ומשלימים את האווירה היוקרתית, מחד, והמאופקת, מאידך, המתאפיינת לרוב גם במינימליזם. אבל לא רק בגזרה המודרנית נותנים פרקטים בהירים את הטון. גם בחללים כפריים וקלאסיים הם יעשו את העבודה היטב במידה ותקפידו על התאמה מלאה ומושלמת של גוון הפרקט ואופיו לקו העיצובי הקיים בחלל ולמסר אותו הוא משדר.

נקודה נוספת שכדאי לתת עליה את הדעת הינה העובדה שגוונים בהירים מחזירים אור ומייצרים אשליית מרחב. בהתחשב ביכולתם של גוונים בהירים לייצר תחושת מרחב גדול יותר בחללים קטנים וצפופים, הרי שפרקט בהיר מספק מענה הולם לבנייה הישראלית המתאפיינת בדירות קטנות בעלות מרחב בלתי מספק, כשהוא מנטרל את תחושת הצפיפות הדוחקת ואף עשוי להעלות את ערך הדירה בעיני רוכשים פוטנציאליים.

גם חללים חשוכים יחסית במרחב הביתי ייהנו מריצוף פרקט בהיר, הידוע כמחזיר אור מעולה ואשר משווה למרחב מראה בהיר ומאיר יותר. פרקט בהיר נחשב גם לניטרלי יחסית, ומשתלב בקלות עם גוונים וסגנונות שונים, כך שאם אתם מעוניינים בפרקט שיאפשר לכם לשנות בעתיד את עיצוב המרחב ללא שתידרשו להחליף את ריצוף הפרקט, פרקט בהיר עשוי להיות בחירה טובה גם במבט לטווח הרחוק.

היכן מומלץ למקם פרקט בהיר?

פרקט בגוונים בהירים מהווה בחירה אידיאלית לסלון, כשהוא מגדיל את שטחו והופך אותו לרחב ומרשים יותר. גם בחדרי ילדים נחשב הפרקט הבהיר למועדף, הודות להיותו רך, חמים ומזמין יותר ומשלים את האווירה הילדותית הנדרשת, שהיא דרמטית פחות ורכה יותר. בחדרי שינה ובחדרים המיועדים למרכיבים הבוגרים יותר בתא המשפחתי, לעומת זאת, גוונים כהים יהיו דומיננטיים יותר.

חסרונות? יש, אבל בקטנה

כתמים למיניהם יהיו בולטים יותר על פני משטח פרקט בהיר, וזו עובדה. עם זאת, חשוב שלא להירתע מפני פרקט בהיר ולוותר על התרומה העיצובית הספציפית שביכולתו לספק לכם רק בשל העובדה שהוא איננו מסווה לכלוך בדומה לפרקט כהה. תחזוקה שוטפת סטנדרטית לחלוטין תהיה מספקת ולא תידרשו להשקיע מאמץ יתר במטרה לשמור על מראה בוהק, נקי ומעורר השראה.

טיפים לשילוב מושלם של פרקט בהיר במרחב

אם התמכרתם לטוהר ולניקיון שמסמל הפרקט הבהיר לגווניו והלכתם על פרקט בהיר, רך ומזמין, תתחדשו, ובכיף, וגם קבלו מספר טיפים שיהפכו את הבחירה שלכם ליותר ממושלמת:

מומלץ לדאוג לניגודיות מספקת בין רצפת הפרקט הבהירה לבין הריהוט בחלל, על מנת שהריהוט לא ייבלע במרחב. ניגודיות חדה מדי גם היא איננה מומלצת, אך חשוב בהחלט לדאוג שהרהיטים יהיו דומיננטיים דיים ושהמרחב כולו לא יהפוך לאנמי.

זאת ועוד, מומלץ לשלב בחלל מספר כתמי צבע שישמרו את תחושת העניין במרחב, כמו אגרטל צבעוני, שידה ססגונית ואפילו וילון מעניין. לא תידרשו להשקיע באלמנטים צבעוניים יקרים יתר על המידה, אך בהחלט חשוב לתת את הדעת על נוכחותם של כתמי צבע בחדר שימנעו מהחלל להפוך לחיוור וחדגוני.

פרקט בהיר: עניין של מינון

בחיים בכלל, ובעיצוב פנים בפרט, לא מומלץ להגזים וחשוב מאוד לשמור על איזון נכון. גוון בהיר מייצר תחושה חמימה ומזמינה, אך אם תעמיסו אותו על החלל באופן מודגש, הוא יהפוך להיות קר וגם מנוכר ויעשה את הפעולה ההפוכה.

שתפו חברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email

כתבות נוספות:

קבלו הצעת מחיר

קטגוריות מובילות

חייגו
שלחו לנו וואטסאפ
דילוג לתוכן