בקרו אותנו:

הוד השרון, רחוב החרש 8

צרו קשר

0723937269
שלוחה 1

שעות פעילות

ימים א'-ה': 9:00-19:00 | יום ו': 9:00-13:00

מחיר פרקט

מחירי פרקט טובים

מחיר פרקט – מה חשוב לדעת?

כאשר אנו מחליטים איזה סוג של ריצוף לבחור לבית או לעסק שלנו, המחיר משחק תפקיד משמעותי ולא פעם לוקח חלק גדול בתהליך קבלת ההחלטות. וכאשר חושקים ברצפת פרקט, המחיר עשוי להכריע ולהשפיע על סוג הפרקט שבסופו של דבר נבחר.
לכ,ן אם פרקטים הם הבחירה המועדפת עליכם, אחד השלבים הראשונים הוא לבצע השוואת מחירים ולקבל את התמונה הגדולה יותר בכל הנוגע לעלות פרקט. אנו כאן כדי לעשות לכם מעט סדר בדברים ולתת לכם את כל המידע על מחיר פרקט מכל סוג.

מה משפיע על מחירי פרקטים?

מחיר פרקט מושפע מכמה וכמה גורמים, ביניהם:

סוג הפרקט משפיע על מחיר פרקט

אם בעבר רצפת פרקט הייתה מיוצרת מעץ מלא בלבד, כיום יש המון אפשרויות בחירה, מה שגם משפיע על מחירי הפרקטים. אם בחרתם בפרקט למינציה תשלמו למ"ר 39 ₪ ועד 190 ₪. לעומת זאת, אם בחרתם בפרקט מעץ תלת שכבתי, המחירים יטפסו ל- 150 ₪ ועד 550 ₪ למ"ר.

רמת העמידות משפיעה על מחיר הפרקט

לפרקטים שונים יש מדד עמידות שונה והמדד משפיע על רמת השחיקה שלהם. מדד העמידות גם משפיע על אופן היישום ועל העומסים בהם הפרקט יכול לעמוד. ככל שמדד העמידות יורד, כך גם המחיר יורד בהתאם, ולהיפך.

עובי הפרקט משפיע על מחיר פרקט

פרקטים עבים יותר לרוב מיוצרים מעץ מלא. כתוצאה מכך, הם גם יהיו יקרים יותר לעומת פרקטים יותר דקים. העובי הסטנדרטי הוא 14 מ"מ, אך ניתן להשיג פרקטים גם בעובי של 15 ס"מ ועד 20 מ"מ. מנגד פרקטים מלמינציה יהיו דקים יותר, העובי הסטנדרטי יהיה 8 מ"מ, והמחיר בהתאם.

פאזה משפיעה על מחיר הפרקט

ישנם פרקטים שמגיעים עם פאזה ואחרים בלי, תלוי בדרישות החלל והעיצוב שאתם רוצים. עם זאת מחיר פרקט עם פאזה יהיה יקר יותר. אם שאלתם את עצמכם מה זה פאזה בכלל? התשובה היא חריץ בצורת V שממוקם בין הלוחות של הפרקט, פאזה רלוונטית ללוחות למינציה, והמטרה שלה היא לשוות להם מראה של פרקט עץ.

שיטת ההתקנה משפיעה על מחירי פרקטים

מחירי פרקטים מושפעים לא פעם גם משיטת ההתקנה, למרות שההתקנה אינה מגולמת במחיר הפרקט עצמו, אלא מתווספת אליו. עלויות ההתקנה מושפעות מפרמטרים שונים כמו תשתית, ספים, פנלים וסוג ההתקנה ויש לקחת זאת בחשבון כאשר מבררים מחירים.

מותג משפיע על המחיר

המותג שממנו הפרקט מגיע גם יכול להשפיע על מחיר פרקט, כמו גם שיטת ומיקום הייצור שלו. מטבע הדברים פרקט שיוצר במזרח יהיה זול יותר לעומת פרקט שיוצר באירופה. כמו כן, ככל שהמותג יהיה מוכר יותר, כך מחיר הפרקט יעלה בהתאם.

עיצוב הפרקט

גם העיצוב משפיע על מחירי הפרקט. כך למשל לוחות דקים יותר יעלו פחות לעומת לוחות עבים וגדולים יותר. צבע הפרקט יכול להשפיע, מה גם שדגם מעוצב או מיוחד, אשר דורש התקנה ייחודית ומורכבת, יעלה לכם יותר לעומת דגם פשוט.

מע"מ

זכרו שרוב המחירים למ"ר אינם כוללים מע"מ. ובכל זאת, המע"מ הוא גם חלק בלתי נפרד מהמחיר הכולל של רצפת הפרקט שבחרתם ויש להוסיף זאת לשיקולים.

כיצד מחיר פרקט מושפע מסוג הפרקט?

מחירי פרקטים מושפעים המון מסוג הפרקט שתבחרו. לרשותכם עומדים שני סוגים עיקריים והם:


פרקט למינציה – פרקט סינתטי אשר מיוצר מכמה שכבות, כאשר על השכבה האחרונה מודפסת דוגמה של עץ. סוג זה זמין במגוון צבעים ועיצובים וכולל גימור שמגן עליו מפני שריטות. יש סוגים שונים של פרקטים מלמינציה, איכותיים יותר ופחות, מה שישפיע על העלויות. כיום כן ניתן למצוא פרקט למינציה ברמת איכות גבוהה, וחשוב להשקיע בכך אם רוצים לזכות לעמידות לאורך זמן ולא להחליף באופן תדיר את הריצוף.


פרקט עץ – סוג נוסף של פרקט זהו פרקט עץ, אשר גם כאן עומדות לפניכם אפשרויות שונות והמחיר ישתנה בהתאם לסוג העץ שבחרתם ואיכותו. מחירי פרקטים איכותיים במיוחד יכולים להגיע עד לכדי כמה אלפי שקלים למ"ר, לא כולל מע"מ, התקנה או תשתית. לכן, חשוב ממש לעשות שיעורי בית ולבדוק את העלות הכוללת לפני שמחליטים.

לאחר שסקרנו מחירי פרקטים וסוגים שונים, איך בוחרים?

התקציב משפיע המון על ההחלטה כמובן. לכן, חשוב קודם כל להגדיר את התקציב ורק אז לבדוק את האפשרויות הזמינות בהתאם אליו. קחו בחשבון שמה שעולה בזול היום עלול לעלות ביוקר בעתיד. לכן, איכות היא לא פרמטר שכדאי להתפשר עליו. אם אתם רוצים להוזיל עלויות, מומלץ לקנות ישירות מהיבואן שמציע לכם פרקט איכותי במחירים משתלמים, לרבות אחריות על המוצרים.

אצלנו תוכלו למצוא מגוון פרקטים במחירים מהמשתלמים בשוק. פנו אלינו לפרטים נוספים!

שתפו חברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email

כתבות נוספות:

קבלו הצעת מחיר

קטגוריות מובילות

חייגו
שלחו לנו וואטסאפ
דילוג לתוכן