בקרו אותנו:

הוד השרון, רחוב החרש 8

צרו קשר

0723937269
שלוחה 1

שעות פעילות

ימים א'-ה': 9:00-19:00 | יום ו': 9:00-13:00

איך מגנים על עץ משריטות של רהיטים?

פרקט לסלון

איך שלא תסתכלו על זה – לרצפת עץ תרומה אסתטית רבה ביצירת המראה הנחשק בחלל. היא מביאה עמה פאר והדר, שלווה וחמימות. העץ עמיד, בעל מדרך נעים ומגיע במגוון וריאציות תוצרת הטבע ותוצרת ידי אומן כך שאפשר לתחום את החלל ולשלב בין קומבינציות שונות מעץ.
בשנים האחרונות האיכות של העץ גבוהה במיוחד כך שהפרקט קורן ויפה לאורך שנים. עץ הוא חומר טבעי ונושם ועל אף הסטנדרטים הגבוהים של הקורות חשוב להגן עליו על מנת לשמור עליו עמיד ונהדר ככל שניתן.
כדאי לבחון איזו אטימות יכולה להיות לעץ על מנת ליצור הגנה מפני חדירת נוזלים לרצפה. יש לבדוק את קשיות הרצפה ואת הגמר על מנת להגן עליה. הצורך בהגנה על העץ גובר כשמניחים על הרצפה רהיטים כבדים והם עשויים מכובד משקלם להעמיס על הרצפה ולפגוע בה.
מה עושים? לפניכם מספר טיפים כיצד להגן על העץ מפני שריטות של רהיטים.

אמצעי הגנה לרהיטים

כדאי מאוד להחליט היכן להציב את הרהיטים על מנת למנוע הזזה תכופה שעלולה לפגום בעץ. אם מדובר בריהוט על גלגלים הבעיה נפתרה כי קל יותר להסיע את הרהיט.
שימו לב שמבחר חברות רהיטים יכולות להציע לכם דגמים על גלגלים או תוספת של גלגלים להנעה נוחה ובטוחה יותר של הרהיט.
בכל מקרה, אפשר גם להלביש על הרהיטים רגליות גומי שימנעו סדקים או רגליות גלגל שיאפשרו הנעה נוחה יותר ולבחור מראש רהיטים עם רגליות מעוגלות שאינן שפיציות.
תוכלו לבחור ריהוט בעל תחתית גבוהה שתאפשר לנקות את הרצפה מתחת לרהיט ללא הזזה שלו ואפשר להשתמש לצורך שאיבת אבק וניקוי כללי גם ברובוט מנקה כל עוד הספה מספיק גבוהה ונוצר רווח בין הרצפה למערכת הישיבה. התוכלו להניח גם רפידות לבד בתחתית רגלי הרהיטים על מנת למנוע פגיעה בעץ ובלאי.
חשוב מאוד לשמור על הרצפה נקייה ככל שניתן להארכת חיי העץ באמצעות רפידות לרהיטים ששומרים על היופי הטבעי של העץ וגם על זה של הרהיטים – ניתן בגוונים ניטרליים ושקופים שיתמזגו באופן הרמוני. אופציה נוספת היא להוסיף שטיח מתחת לרהיטים הכבדים כמו שולחנות פינת אוכל או ספה ושהשטיח יחצוץ ביניהם לרצפה עצמה.

שימוש בחומרים משקמים לעץ

אפשר לנסות למנוע שריטות וחריצים ושקעים בעץ על ידי הפחתת עומס הרהיטים והתנועה – לבחור רהיטים קלי משקל מחומרים קלילים יותר.
לשמירה על הניקיון ועל התחזוקה חשיבות רבה – יש להקפיד לטאטא ולשאוב את רצפת העץ על מנת למנוע הצטברות של גרגרי אבק שיכולים לשרוט את פני השטח. כדאי לבחון מול היצרן או הספק של העץ איך כדאי להגן על הרצפה כשיש כל מני שיטות כמו באמצעות פוליאוריטן על בסיס שמן או תחמוצת אלומיניום שמתאימה לריצוף במבוק. שומן יכול להחזיר חיים לעץ ובצורה עדינה אפשר גם להשתמש בנייר זכוכית לשיוף אך יש להיזהר ורצוי להפקיד את המלאכה בידי אנשי מקצוע.
אוריטן על בסיס מים אף הוא נחשב לאלטרנטיבה במיוחד בשל הייבוש המהיר והגימור המבריק. בכל הנוגע לשיוף יש להיזהר כי השיוף לרוב מתאים רק ברצפות מעץ מסוים וחשוב גם להשתמש בחומרי מילוי לעץ מגורד עם שקעים במידת הצורך.
קיימים תכשירים מקצועיים לתיקון שריטות ברצפות עץ אמיתי ולמינציה וישנם חומרים לשחזור גימור במיוחד בגימור דהוי וחומרים משקמים – הכל תלוי בנזק שנגרם למשטח העץ, לגודל שלו ובמקרים שונים יש אפילו לשכור מלטשת רצפת להשגת התוצאה הטובה ביותר.

שתפו חברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email

כתבות נוספות:

קבלו הצעת מחיר

קטגוריות מובילות

חייגו
שלחו לנו וואטסאפ
דילוג לתוכן