בקרו אותנו:

הוד השרון, רחוב החרש 8

צרו קשר

0723937269
שלוחה 1

שעות פעילות

ימים א'-ה': 9:00-19:00 | יום ו': 9:00-13:00

התקנת פרקטים

חברה להתקנת פרקטים

פרקטים הפכו בשנים האחרונות לבחירה האולטימטיבית המועדפת הודות למראה המרשים ולקלות ההתקנה המאפיינים אותם. איך מתקינים פרקט, כמה עולה להתקין פרקט, ואולי תוכלו בכלל לעשות את זה בכוחות עצמכם?

איך מתקינים פרקט?

קיימים בשוק מספר סוגי פרקטים ואופן ההתקנה משתנה בין סוג פרקט אחד למשנהו. פרקט עץ מלא, הנחשב לפרקט האיכותי והיקר ביותר, דורש קיבוע לקרקע, ועל כן, לא ניתן להתקין אותו באופן עצמאי. פרקט מסוג זה יותקן בידי איש מקצוע באמצעות הדבקה, המתאימה לפרקט המונח מעל שכבת בטון או רצפה, או באמצעות מסמור – שיטת התקנה המתאימה לפרקט המונח מעל גבי משטח עץ ומבוצעת באמצעות מכשיר הפועל על בסיס לחץ אוויר.

פרקט עץ שכבתי ניתן להתקנה בכל אחת משיטות ההתקנה המקובלות, ואילו התקנת פרקט למינציה תהיה לרוב "התקנה צפה" כאשר חלקי הפרקט מתחברים זה לזה ואינם זקוקים לקיבוע אל הקרקע שתחתיהם. לכן, אם בורכתם בידיים טובות, התקנת פרקט למינציה היא פרויקט שיתכן ותוכלו לבצע בעשר אצבעותיכם לאחר לימוד מעמיק של אופן הביצוע.

מה חשוב לדעת בנוגע להתקנה?

בסיס ישר ונקי הוא תנאי בסיסי לפרקט מותקן כהלכה, ללא גבשושיות וללא הבדלי גובה הפוגמים במראה הסופי. במידה והמשטח איננו ישר, ניתן ליישרו באמצעות מדה מתפלסת – חומר ייעודי במרקם אבקה אשר הופך לנוזל כאשר הוא בא במגע עם מים ומתפזר על פני הקרקע באופן אחיד, תוך יצירת משטח חלק. השארת הפרקט בטמפרטורת החדר למשך יום או יומיים מומלצת אף היא, שכן, באופן זה הפרקט מתאים עצמו לתנאי הטמפרטורה והלחות של החדר המשפיעים על נפחו.

כמה זה עולה?

עלות ההתקנה נגזרת ממספר מרכיבים שונים. סוג הפרקט ושיטת ההתקנה הנדרשת בהתאמה הוא אחד הנתונים המרכזיים המגדירים את עלות ההתקנה. גם אלמנטים נלווים שונים עשויים להשפיע במידה כזו או אחרת על תמחור ההתקנה הסופי. במידה והרצפה הקיימת איננה ישרה ונדרש יישור טרם ההתקנה, למשל, עלות יישור הרצפה תייקר באופן משמעותי למדי את עלות ההתקנה של הפרקט. גם קיצור הדלתות, הנדרש בחלקם הארי של המקרים, משפיע על מחיר ההתקנה.

עלותם של אביזרי התקנה נלווים כמו פאנלים, ספים וגם ספוג בידוד, המיועד למעוניינים לנטרל את הרעש האופייני לפרקט למינציה, ישפיעו גם הם על תמחור ההתקנה. עלות ההובלה של הפרקט וגם עלות פינוי השאריות עם תום העבודה הם נתונים שיש לקחת בחשבון מראש. ככלל, מומלץ לבקש הצעת מחיר מקיפה הכוללת את כל השירותים האפשריים להם תזדקקו ולערוך סקר שוק על בסיס הצעות כוללות בלבד.

איך בוחרים מתקין פרקטים?

תחום התקנת הפרקטים איננו מפוקח ולא נדרשת תעודה מקצועית לשם מתן שירותים בענף. היות וכך, בחירת מתקין פרקטים היא משימה כבדת משקל ועתירת משמעות. ההבדל בין פרקט נפוח, בלתי מלוטש, רופף בנקודות כאלה ואחרות ואפילו עקום, לבין פרקט מלוטש היוצר בחלל מראה הרמוני ומרשים, עובר בבחירת מתקין נכונה. אל תתפשרו על מקצוענות, על אמינות ועל ניסיון מקצועי מוכח. בחירה בחאפר תוריד לטמיון את ההשקעה בחומר הגלם, תפגע במראה המושלם של החלל ותעמיד בסימן שאלה את תהליך חידוש הרצפה כולו.

בהנחה שגם בעבורכם התקנת פרקט, בין אם כפרויקט בפני עצמו ובין אם כחלק מפרויקט שיפוצים מקיף, מהווה הגשמת חלום, הרי שחשוב לדעת שבחירה בפרקט איכותי ומשובח איננה מבטיחה תוצאה מושלמת וכי לרמת המקצועיות של המתקין ישנה חשיבות מכרעת בדרך לתוצאה שתגשים לכם כל חלום ותשמור על מראה אופטימלי לאורך זמן.

שתפו חברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email

כתבות נוספות:

קבלו הצעת מחיר

קטגוריות מובילות

חייגו
שלחו לנו וואטסאפ
דילוג לתוכן