בקרו אותנו:

דרך רמתיים 99, הוד השרון

צרו קשר

0723937269
שלוחה 1

שעות פעילות

ימים א'-ה': 9:00-17:00 | יום ו': 9:00-13:00

ריצוף פרקט

סוגי פרקטים

אם אתם במהלך שיפוץ מקיף או לחילופין, מעוניינים לרענן רק את הריצוף בחדר מסוים או בחלל הביתי בכלל, פרקט הוא אחת האופציות המומלצות ביותר בשוק כיום. עם מחיר זול ביחס לריצוף אבן, עם מראה ייחודי המשתלב בטרנד הרטרו העדכני ועם התקנה קלה ומהירה המאפשרת, במקרים מסוימים, גם פירוק ושימוש חוזר, אין כל ספק כי ריצוף פרקט מהווה את הדרך הקלה, המהירה והחסכונית לעיצוב הבית המושלם.

אילו אפשרויות עומדות לרשותכם?

שוק הפרקט מציע מגוון רחב של אופציות לבחירה. חומר הגלם ממנו עשוי הפרקט, רמת העמידות ורמת האיכות שלו, אופן ההתקנה הנדרש ופרמטרים אחרים נוספים, משתנים בהתאמה לסוג הפרקט ומשפיעים על מחירו. קיימת האופציה הטבעית המציעה פרקט עשוי עץ טבעי, ובייחוד פרקט עשוי עץ מלא. הפרקט הטבעי יהיה יקר באופן משמעותי מהאופציות הסינטטיות וגם התקנתו תהיה מורכבת יותר, שכן, בשונה מפרקט סינטטי, יש להצמיד אותו אל הקרקע. פרקט עץ גם דורש ליטוש במטרה להגיע למראה המושלם. עם זאת, לאורך זמן, לפרקט עץ יתרון ניכר המתבטא בעובדה שניתן לחדש את פניו באמצעות צביעה וליטוש וליהנות ממראה חדש ורענן מבלי להחליף את הפרקט עצמו.

פרקט למינציה הוא האופציה החלופית הנחשבת למבוקשת. פרקט למינציה דומה ברמת הגימור שלו לפרקט טבעי, זול ממנו, איננו דורש ליטוש וקל להתקנה. לרוב, פרקט למינציה יורכב בהתקנה צפה, כלומר, באמצעות חיבור חלקי הפרקט זה לזה וללא צורך בחיבור למשטח שתחתיו. האופציה המומלצת ביותר בתחום פרקט הלמינציה היא פרקט פולימרי – פרקט עמיד למים המתאים לחדרים רטובים ושומר על מראהו המרשים לאורך שנים.

מה חשוב לדעת לפני בחירה בפרקט?

ריצוף הוא אחד האלמנטים הדומיננטיים ביותר במרחב. מראה מושלם של הריצוף תורם למראה הרמוני של המרחב כולו, ואילו ריצוף פרקט סדוק בחלקו, מנופח או עקום במידה כזו או אחרת, יפגום במראהו הכללי של החדר, גם אם הוא מרוהט ומעוצב למופת. לכן, חשוב ביותר להקפיד על איכות מקסימלית, הן של משטח הפרקט, כאשר קיימת עדיפות בולטת לפרקט המיוצר באירופה ולא במזרח הרחוק, והן לאיכות ההתקנה.

מתקין מקצועי יבצע את מלאכתו נאמנה תוך הצמדה מלאה של חלקי הפרקט זה לזה ללא סדקים, יטפל ביישור הרצפה שתחת הפרקט במקרה הצורך, ידאג לתוספת ספים ופאנלים כנדרש ואף ייטול על כתפיו את מלאכת קיצור הדלתות, הנדרשת בחלקם הארי של המקרים.

אחריות!

רכישת פרקט היא רכישה לטווח ארוך וחשוב שתבטחו את עצמכם בהתאם. אחריות על פרקט איננה כוללת שחיקה טבעית הנובעת כתוצאה מהשימוש השוטף, אך עליכם לדרוש אחריות המכסה פגמים הנובעים מייצור הפרקט. חשובה לא פחות היא אחריות על איכות ההתקנה. בעודכם עורכים סקר שוק למציאת המתקין המקצועי שיהפוך את רצפת הפרקט שלכם לחלום, בקשו הצעות מחיר הכוללות את כל העלויות הנלוות האפשרויות, החל בפרקט עצמו, עבור באלמנטים הנלווים, בעלויות ההובלה ובעלויות קיצור הדלתות וכלה באחריות המקצועית.

אחריות לפרקט סיני תעמוד, בדרך כלל, על 15 – 10 שנים, בעוד פרקט אירופאי איכותי ילווה באחריות לטווח של 25 – 20 שנים.

האם כדאי לעשות את זה לבד?

התקנת פרקט למינציה היא מלאכה שתוכלו לבצע בכוחות עצמכם אם אתם בעלי זוג ידיים טובות, חוש אסתטי וכושר טכני מפותח. סבלנות מרובה, יכולת דיוק מרבית וכושר התמדה חיוניים אף הם. חשוב ללמוד היטב את המלאכה באמצעות מדריכי מידע מקצועיים ברשת, להצטייד בכל הציוד הנדרש ולא לחפש קיצורי דרך. התקנה יסודית, מוקפדת ומושקעת היא הדרך לרצפת פרקט מרשימה שתשדרג את החלל לא היכר.

שתפו חברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email

כתבות נוספות:

קבלו הצעת מחיר

קטגוריות מובילות

חייגו
שלחו לנו וואטסאפ
דילוג לתוכן