בקרו אותנו:

הוד השרון, רחוב החרש 8

צרו קשר

0723937269
שלוחה 1

שעות פעילות

ימים א'-ה': 9:00-19:00 | יום ו': 9:00-13:00

איך לבחור פרקט

הרכבת פרקטים

בעולם המערבי נחשב פרקט לבחירה הפופולארית הן במגזר הביתי והן במגזר העסקי – מסחרי. הנראות הטבעית, המתכתבת היטב עם מגמת הרטרו העולמית, ההתקנה הידידותית וקלות התחזוקה הופכים את הפרקט למומלץ מכל בחינה.

אילו סוגי פרקט קיימים?

היצע הפרקטים הקיים מגוון וכולל קשת נרחבת של אפשרויות הנבדלות זו מזו ברמת האיכות, ברמת המחיר, באופן ההתקנה ובאופן התחזוקה. קיימים פרקטים עשויים עץ טבעי, כאשר סוג הפרקט המשובח, האיכותי והיקר ביותר הוא פרקט עשוי עץ מלא שהליך ההתקנה שלו דורש קיבוע אל הקרקע שתחתיו, וממילא, יקר יותר. במבט לטווח הרחוק, פרקט עשוי עץ טבעי עשוי להתברר כחסכוני, שכן הוא ניתן לחידוש באמצעות ליטוש וצביעה. במקביל לפרקט העץ, קיים פרקט הלמינציה שהוא זול יותר, עמיד יותר בפני שריטות, מסופק ללקוח לאחר ליטוש ובעל רמת גימור דומה ביותר לרמת הגימור של הפרקט העשוי עץ טבעי. קיימים מגוון סוגים של פרקט למינציה ומגוון טקסטורות. העובי המומלץ לפרקט מסוג זה עומד על 10 – 7 מ"מ, כאשר ככל שהפרקט עבה יותר, הוא עמיד ואיכותי יותר.

באיזה פרקט מומלץ לבחור?

אם תעדיפו את האופציה הסינטטית שהיא זולה יותר וקלה יותר להתקנה ותבחרו בפרקט למינציה, חשוב מאוד שתהיו מודעים לפערי האיכות הקיימים בענף. ככלל, רמת האיכות של פרקט למינציה מתוצרת אירופאית גבוהה באופן משמעותי מרמת האיכות של פרקט מתוצרת סינית. גם לדרגת השחיקה של הפרקט השפעה על איכותו והיא נעה בין AC3 לבין AC5, כאשר, ככל שדרגת השחיקה גבוהה יותר, הפרקט יהיה עמיד יותר. לשימוש במרחב הביתי, רמת שחיקה בדרגה AC4 הינה מספקת.

אחת הבשורות החדשות בשוק הפרקטים היא הפרקט הפולימרי, שרבים טרם עמדו על מעלותיו הייחודיות. פרקט פולימרי עמיד לחלוטין בפני רטיבות, ובניגוד לסוגי פרקט אחרים אותם יש לנקות באמצעות מטליות ייעודיות בלבד, ניתן לשטוף אותו באופן רגיל, כשם ששוטפים רצפת אבן סטנדרטית. פרקט פולימרי מומלץ במיוחד לחדרים רטובים כמו חדרי הרחצה, שכן הוא יתמודד ביתר קלות עם תנאי הלחות השוררים בחדרים אלה וישמור על עמידות מקסימלית לאורך זמן.

על מה עוד חשוב להקפיד?

כמו במישורים רבים אחרים בענף הבנייה והשיפוצים, לעתים קרובות, לא ניתן להסתפק בחומר גלם איכותי על מנת להגיע לתוצאה מוגמרת אופטימלית וחובה לשכור את שירותיו של איש מקצוע מיומן שאיכות עבודתו תבטיח את המראה הסופי המושלם. כך גם בכל הנוגע לריצוף פרקט. התקנה מקצועית מהווה חובה בדרך לתוצאה המרהיבה והמושלמת.

מתקין שאיננו מקצועי עלול בהחלט להותיר אתכם עם רצפת פרקט שאיננה ישרה לחלוטין, כאשר הפרקט איננו מוצמד באופן מושלם וסובל מסדקים כאלה ואחרים הפוגמים במראה ההרמוני עליו חלמתם ואף מגבירים את שחיקת הפרקט בטווח המידי ובטווח הרחוק. מתקין מקצועי, לעומת זאת, ידאג ליישור הרצפה, במידת הצורך, טרם ההתקנה, יקפיד על ביצוע איכותי ברמה הגבוהה ביותר ויהפוך את רצפת הפרקט שלכם למושלמת.

האם אפשר לעשות את זה לבד?

פרקט למינציה ניתן אף להתקנה עצמאית, במידה והנכם מצוידים בידי זהב ובכושר אסתטי מפותח. שיטת ההתקנה המקובלת בתחום פרקט הלמינציה היא "התקנה צפה", כאשר חלקי הפרקט מוצמדים זה לזה אך אינם מוצמדים לקרקע. אופן הביצוע מאפשר לבצע את ההתקנה באופן עצמאי ואף לנייד את רצפת הפרקט, במידת הצורך, אם הנכם מתקינים פרקט בדירה שכורה, למשל. חשוב לקחת בחשבון בנוגע להתקנה עצמאית, כי התקנת פרקט איננה מסתכמת בהתקנה בלבד וכי תידרשו לאלמנטים נלווים כמו ספים ופאנלים ואף לקיצור דלתות, הנדרש במרבית המקרים.

שתפו חברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email

כתבות נוספות:

קבלו הצעת מחיר

קטגוריות מובילות

חייגו
שלחו לנו וואטסאפ
דילוג לתוכן