אז החלטתם שאתם רוצים בבית פרקט. יפה מאוד! עכשיו רק נשאר לבחור בין פרקט למינציה או עץ של קוויק סטפ. בשורות הבאות נספר לכם קצת על פרקטים למינציה ועל יתרונותיהם, על מנת שתוכלו לבצע רכישה נכונה. בכל מקרה, הצוות המקצועי שלנו עומד לרשותכם למענה על שאלות ולקבלת הבהרות והכוונה מקצועית.

מה זה פרקט למינציה?

למעשה, ישנם סוגים רבים ושונים של פרקטי למינציה הנבדלים זה מזה בעוביים, במראה שלהם, במידת עמידותם, בעלויותיהם וכן הלאה. באופן כללי, הפרקטים הנחשבים לאיכותיים ביותר מיוצרים במערב אירופה, בדומה לפרקטי קוויק סטפ שחברתנו היא יבואנית בלעדית ומתקינה שלהם בישראל. יחד עם זאת, ישנם כמה מאפיינים העומדים מאחורי כל פרקט למינציה, לא משנה מי היצרנית שלו. ראשית, בניגוד למה שרבים נוהגים לחשוב, פרקטים למינציה דווקא כן עשויים מעץ. ואולם, בעוד פרקט העץ עשוי מעץ מלא שעבר תהליכי עיבוד מסוימים לצורך הגנה ועמידות, הרי שהתהליכים שעושים על פרקטי למיניציה הם משמעותיים יותר. מצד אחד, תהליכים אלו משפרים את העמידות ומונעים צורך בתחזוקה כפי שנדרשת בפרקטי עץ, אבל מצד שני הם פוגמים בתכונות מסוימות ובעיקר בנראות של הפרקט שמאבד את מראה העץ שלה. למעלה, מדובר בעץ מעובד HDF ולא עץ אציל כפי שיש בפרקטי העץ, שעל מנת לתת לו מראה נאה המזכיר עץ מדביקים עליו עם דבק ייעודי תמונה של עץ אציל. מעל לכל זה יש שכבה שקופה להגנה, וממנה מגיע השם של פרקט למינציה.

מה היתרונות של פרקט למינציה?

לפרקט למינציה יש מספר יתרונות, והכוונה היא כמובן בהשוואה לפרקטים מעץ. היתרון הראשון והבולט ביותר שבגינו הוא כל כך פופולארי הינו המחיר. אכן, החברות השונות בשוק מציעות על פרקט למינציה מחירים הרבה יותר זולים מאשר על פרקט עץ, דבר המאפשר ליהנות מהפרקט גם במסגרות תקציב מוגבלות ולכיסוי שטחים גדולים. 

שנית, כיום ניתן להשיג פרקטים למינציה שנראים טוב מאוד ויודעים לתת תחושה מרגיעה, חמימה ואפילו יוקרתית. אין אנו אומרים שהאסתטיקה או המגע משתווים לאלו של פרקטי העץ, אולם אם תעיינו בדוגמאות הרבות שבאתר שלנו תראו שניתן לקבל פרקט למינציה נאה מאוד ודומה מאוד לפרקט עץ. לכך נוסף יתרון משמעותי של עמידות בפני כתמים, עיוותים ושריטות, בוודאי בהשוואה לפרקט עץ, דבר המקטין את הצורך בביצוע תיקונים, את הטרדות הכרוכות בכך וכן את ההוצאה הכספית. עוד יתרון ביחס לפרקטי עץ, הוא שפרקטי למינציה נדרשים להרבה פחות תחזוקה והתעסקות ולמעשה לא צריך לחדש אותם בכלל. עקב הסיבות האלו, פרקטים למינציה מומלצים למקומות שבהם צפויה רמה גבוהה יחסית של דריכה, למשל מקומות מסחריים.

יחד עם זאת, ראוי לציין כי פרקטי למינציה אינם בעלי אורך חיים בלתי מוגבל, ובסופו של דבר יהיה צורך להחליפם. עקב העלויות הכרוכות בכך יש משמעות גדולה לתכיפות ההחלפה, ולכן חשוב מאוד לרכוש פרקט למינציה איכותי ועמיד ביותר כמו של ענק השטיחים והפרקטים. בנוסף, יש לזכור שעם כל הכבוד לעמידות הגבוהה של הפרקטים, חייבת להיעשות גם התקנה מקצועית ורצינית. הבשורות הטובות הן שהתקנת פרקטי למינציה היא לרוב פשוטה ומהירה, בטח בהשוואה לפרקטי עץ.

לבסוף, ראוי לציין כי לפרקט למינציה יש גם חסרונות אופייניים. לא נציין כאן את כולם אלא רק את המרכזי שבהם, והוא שפרקט למינציה, טוב ומתקדם ככל שיהיה, לא יכול להתחרות במגע ובנראות של פרקט עץ. לכן, אם הממון מצוי בכיסכם ואתם בענייני אסתטיקה, ואם אין לכם בעיה עם תחזוקה, שימור וחידוש מעת לעת, דווקא פרקט עץ יהיה הבחירה הנכונה.